5 tipů, které byste měli znát před nákupem dřevních pelet

Vzhledem k zájmu o moderní ekologické a ekonomické systémy vytápění poptávka po dřevních peletách v posledních letech prudce vzrostla. Pelety jsou v porovnání s dalšími typy vytápění velmi efektivní a představují mimořádně hospodárný způsob vytápění.

Přečtěte si pět tipů, které je vhodné znát ještě před jejich nákupem a ušetřit tak nemalé finance.

Tip 1: Nakupujte pelety na konci jara

Dřevní pelety jsou tradičně nejlevnější na konci jara. Nejvhodnější dobou pro nákup pelet je květen nebo červen. V tomto období se výrobci pelet stále více zaměřují na pobídky v podobě různých akčních nabídek. Pelety jsou obvykle nejdražší v lednu a únoru.

Tip 2: Vyberte kvalitní pelety

Nenechte se zlákat levnými peletami. Váš peletový topný systém vám za to poděkuje. Kvalitní pelety přispívají k bezproblémovému provozu vašeho peletového topného systému. Kupujte pelety s nízkým obsahem prachu, které mají stejnou délku a lesklou a hladkou strukturu bez prasklin. To jsou některé z ukazatelů, podle kterých poznáte kvalitu pelet.

wood-pellets-hand

Tip 3: Zvolte certifikované pelety

Dbejte na bezpečnost a kupujte pouze certifikované dřevní pelety. Požadavky na kvalitu normalizovaného paliva jsou garantovány certifikací ENplus A1, která je jedinou spolehlivou pojistkou kvality, a proto dlouhodobě šetří váš kotel, kamna i vaši peněženku. Dřevním peletám bez příslušné certifikace byste se měli vyhnout.

Tip 4: Nakupujte společně

Máte sousedy, kteří také topí peletami? Pokud ano, nakupujte společně. Náklady na dopravu jsou významným faktorem v celkové ceně dodávky. Při společné objednávce tak můžete výrazně ušetřit. Proto jsme také nedávno spustili nabídku Individuálních cen, díky které získáte cenu na míru včetně množstevní ceny. Což se vyplatí!

Tip 5: Kupte nyní a nechte si pelety zdarma uskladnit

Pokud plánujete nákup dřevních pelet, máme pro vás skvělou nabídku. Využijte aktuální výhodné cenové nabídky a nakupte si pelety do zásoby už dnes. A co když pro ně zatím nemáte místo doma nebo ve firmě? Žádný problém! U nás si můžete pelety zdarma uskladnit až do konce letošního srpna.